Україна стала європейським аутсайдером з читання: кожен четвертий не відкриває книг узагалі

Україна стала європейським аутсайдером за кількістю людей, які читають книги. Через відсутність моди на освіченість, старі бібліотеки і високі ціни зникла традиція читання, а значить, під загрозою вміння нації критично мислити і творчо обробляти інформацію, – пише Кореспондент.
За оцінками дослідницької компанії GfK Ukraine, для 73% населення країни читання не є сферою інтересу, а кожен четвертий українець не відкриває книг взагалі. Це тим більше вражає, що в період існування Радянського Союзу регулярно присвячували час книгам, за офіційними даними, понад 90% населення, і гасло СРСР – «найбільш читаюча країна в світі» відповідало дійсності.

У кращому випадку молоді українці дивляться інтернет-матеріали, але це, скоріше, лише втамування інформаційного голоду. «У нас виросло покоління, яке не застало навколо себе в життєвому просторі книг, якщо їх не було в домашній бібліотеці у мами і тата», – говорить відома українська письменниця Оксана Забужко.

Надрукована книга, за словами Забужко, на людину діє зовсім інакше, ніж інформація, отримана з онлайн-сфери. Букви на папері формують культуру вдумливого читання, а не клікового, розвивають логіку, вміння аналізувати ситуацію, пробуджують фантазію і креатив.
За матеріалами Кореспонденту.