Поета Ігоря Калинця не пропустили на зустріч інтелігенції з Президентом

Письменник, громадський діяч, почесний громадянин Львова Ігор Калинець намагався потрапити до Палацу Потоцьких, однак його не пропустила міліція. Зазначимо, що письменник був присутнім на акції протесту «У чистий четвер без брудного режиму», до Палацу Потоцьких йшов разом із колоною пікетувальників. Він не планував брати участь в зустрічі з Президентом. Це був своєрідний експеримент, аби переконатися, що не кожен інтелігент міг поспілкуватися з Президентом. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Тим часом до Палацу Потоцьких з протилежного боку вулиці під’їхав кортеж. Учасники акції протесту продовжували стояти біля кінотеатру, тримаючи плакати. Голова Львівської обласної організації ВО «Свобода» Ірина Сех зачитала заяву до Президента від КОДу Львівщини. У ній, зокрема, йдеться: «На Львівщині тривають політичні репресії проти опозиційних сил. Особливої брутальності вони набули після того, як Львівська обласна рада висловила недовіру голові ОДА М.Костюку.

Крім систематичних поліцейських провокацій, організованих кампаній шельмування у ЗМІ, регулярних спроб розколоти єдність опозиційних сил, здійснюються системні репресії проти підприємців, які підтримують опозиційні сили.

Масовим явищем стало прослуховування телефонів, стеження за помешканнями, незаконне зовнішнє спостереження, цілеспрямований пошук компромату проти діячів опозиції. Безперервні незаконні перевірки податкової, пожежників, санепідемстанції, СБУ, прокуратури охопили не лише підприємства, комерційні структури, фонди, але й громадські організації, якщо вони хоч якось причетні до опозиції. Всі ці заходи є складовими здійснюваної владою операції «Супутник». Про розмах цієї операції свідчать цифри – її жертвою стали понад 400 підприємств і понад 600 підприємців.

Хочемо вас запевнити, що закручування гайок, репресії і терор не врятували жоден авторитарний режим, не допоможуть вони і кримінально-олігархічному режиму в Україні».

Учасники акції протесту виконали Гімн України і розійшлися.

Як ми вже повідомляли, 12 квітня о 10.00 біля пам’ятника Т. Шевченкові розпочалася мовчазна акція протесту «У чистий четвер без брудного режиму» з нагоди приїзду до Львова Президента Віктора Януковича. В акції взяли участь кілька сотень активістів політичних партій та громадських організацій, які входять до Комітету опору диктатурі, зокрема ВО «Свобода».

Учасники акції тримали прапори та плакати з гаслами «Ні репресіям!», «Гроші на «соціальні ініціативи» є, а де гроші чорнобильцям, афганцям та багатодітним матеріям?»,«Президенте, ваш голова Львівської ОДА нелегітимний!», «Хто замовник репресій проти 600 підприємців та 400 підприємств?», «Ні – каральній операції «Супутник»! «Ні – переслідуванню опозиціонерів!», «Геть руки від опозиційних депутатів та підприємців!». Деякі учасники одягли маски на обличчя на знак того, що пікет мовчазний.

Ірина Сех зачитала звернення КОДу Львівщини до інтелігенції, у якому закликала не брати участі в «добровільно-примусовій» зустрічі з Президентом.

Далі учасники акції вирішили провести пікетування Палацу Потоцьких, де, за попередньою інформацією, планується зустріч Президента з інтелігенцією Львівщини. Однак на вулиці Коперника їх зупинили правоохоронці.

Galinfo