Китайці випускатимуть атомні букридери

Китайці збираються робити букридери, які працюватимуть без підзарядки десятиліттями. Енергетичне чудо забезпечить мініатюрна атомна батарейка, розроблена американськими вченими. Елементи живлення, що працюють на основі процесу тривалого розпаду ядерного палива, уже зараз активно використовуються в медицині (кардіостимулятори), у космонавтиці (паливо супутників), у морській справі (навігаційні прилади) і в багатьох інших областях науки і техніки. За словами Цзя Ван Квон – начальника лабораторії, яка координує ці розробки, за допомогою енергії атома можна створити крихітні батарейки, які зможуть працювати протягом десятків і навіть сотень років.

Усього рік знадобився вченим, щоб обґрунтувати доцільність використання цих пристроїв не тільки у військових і наукових цілях, але і в побутовій техніці та IT-гаджетах. Китайці жваво вхопилися за фантастичні перспективи, які обіцяє дана розробка, і закупили величезну партію атомних елементів живлення. Компанія «EbookWing» готує до виходу першу «ядерну читалку» з промовистою назвою «AtomicBookReader».

З урахуванням можливостей китайської економіки, можна припустити, що ці ридери будуть цілком доступні за ціною. Для цього китайці можуть піти навіть на копіювання елементів живлення американського виробництва. З іншого боку, не зрозуміло, наскільки безпечними можуть виявитися такі пристрої, особливо якщо врахувати існуючий стереотип про низьку якість китайської продукції. І все-таки це гарна новина для покупців. Головне, щоб зі збільшенням тривалості життя гаджета не скорочувалася тривалість життя його власника.

Tisk.org.ua