Письменники та музиканти у Чистий четвер ідуть до Азарова – «КІНА НЕ БУДЕ!»

Українські письменники та музиканти приєднаються в до протесту громадських організацій, які вимагають від уряду України скасувати постанову «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів» № 168, яка, як вони вважають, заохочує демонструвати в наших кінотеатрах фільми, дубльовані в Росії російською мовою.

Як стало відомо «Другу Читача», на мітинг прийдуть Ірена Карпа, Світлана Поваляєва Брати Капранови, Юрко Позаяк, Сестри Тельнюк, Марко Галаневич (“Даха-Браха”) та інші митці. Також у мітингу візьмуть участь активісти громадських рухів «Відсіч», «Кіно-переклад», «Не будь байдужим!», «Простір свободи», які й оголосили про початок акції «КІНА НЕ БУДЕ!».

За словами громадських діячів досі фільми мали дублюватися та озвучуватися лише в Україні, та «уряд вирішив змусити голлівудських акторів знову говорити з усіх кіноекранів лише російською».

Акція «КІНА НЕ БУДЕ!» відбудеться під будівлею Кабінету Міністрів 12 квітня о 12.00.

Нагадаємо, що 5 квітня податкова міліція провела обшук в офісі найбільшого в Україні кінодистрибутора і кінопрокатника – компанії B&H. Формальною причиною стала нібито несплата компанією податків у сумі 18 мільйонів гривень. Зі студії «Le Doyen», з якою співпрацює B&H, вилучили комп’ютери та звукоапаратуру. Студія здійснює 60% усього дубляжу в Україні та є однією з кількох студій в Європі, сертифікованих для запису в системі Долбі.

 Друг Читача