Гюнтер Грасс відповів критикам свого вірша та став персоною нон ґрата в Ізраїлі (ОНОВЛЕНО)

Німецький письменник і нобелівський лауреат Гюнтер Грасс вирішив відповісти на критику на адресу свого вірша, у якому він попереджає про небезпеку антиіранської політики Ізраїлю. У новому інтерв’ю Грасс заявив про відмову змінити думку, нагадавши, що вважає превентивні удари, якими Єрусалим загрожує Тегерану, неприпустимими, пише Tagesspiegel.

Єдина помилка, із якою готовий погодитися автор, полягає в тому, що він писав про Ізраїль в цілому, а не про нинішній ізраїльський уряд. Він зазначив, що до цієї країни в цілому відчуває глибоку симпатію. В інтерв’ю ARD Грасс відкинув звинувачення в антисемітизмі. Він підкреслив, що вперше так повно висловлюється з цієї проблеми і що критикує політику не тільки Ізраїлю, але й Німеччини, влада якої продає озброєння єврейській державі.

Коментуючи свій твір, Грасс заявив, що не встає на бік Ірану, а закликає міжнародне співтовариство контролювати обидві сторони конфлікту. Тим часом Ізраїль разом із західною пресою жорстоко розкритикував письменника, у той час як іранські ЗМІ похвалили його за чесність.

В Ізраїлі до суперечок навколо вірша підключилися перші особи. Прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху заявив, що порівняння Ізраїлю з Іраном, який заперечує Голокост і загрожує знищити єврейську державу, дуже мало говорить про Ізраїль і дуже багато про Грасса. Він не забув нагадати, що письменник протягом 60 років приховував свою службу у військах СС (Waffen-SS). За його словами, у цьому контексті не дивно, що Грасс бачить виключно в єврейській державі загрозу світовій стабільності.

Президент Німецько-ізраїльського суспільства Райнхольд Роббе (Reinhold Robbe) зажадав від канцлера Ангели Меркель прийняти якусь сторону в дискусії. На його думку, коли письменник такого рівня «публікує таку маячню і нападає на Ізраїль», потрібне втручання керівництва країни. Проте представник німецького уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) відкинув вимоги до уряду, пославшись на свободу мистецтва.

Нещодавно стало відомо, що ізраїльський «Міністр внутрішніх справ Елі Ішай оголосив німецького письменника Гюнтера Грасса персоною нон ґрата в Ізраїлі. Вірш Гюнтера – спроба розпалити полум’я ненависті проти Ізраїлю та ізраїльтян», – цитують ЗМІ повідомлення канцелярії міністра.

За матеріалами Lenta.ru та Газета.ру