Янукович надіслав листа до ООН та ЮНЕСКО, щоб вшанували Кобзаря

Президент України Віктор Янукович надіслав до Організації об’єднаних націй (ООН) та Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) листи з проханням відзначити 200-річчя від дня народження українського поета Тараса Шевченка на міжнародному рівні.
Янукович пропонує відзначити 200-річчя з дня народження Шевченка на міжнародному рівні.

«Я підписав листа до керівництва ООН і ЮНЕСКО з проханням оголосити 2014 міжнародним роком Тараса Шевченка», – сказав Янукович на засіданні Громадської гуманітарної ради, присвяченої підготовці до святкування 200-річного ювілею Шевченка.

«Безперечно, ми всі розуміємо, щоб ці надзвичайно авторитетні організації почули голос України, необхідна зараз велика пропагандистська і лобістська кампанія, яка б досягла тієї мети, яку ми ставимо», – наголосив Президент.

На переконання Віктора Януковича, МЗС, дипломатичні відомства, видатні представники національної еліти, наші друзі в світі і посли країн, історія яких тісно пов’язана з іменем Шевченка, повинні сприяти Україні в досягненні цієї мети. У цьому контексті Президент подякував послам Росії, Казахстану, Литви, Польщі за те, що вони з розумінням поставилися до важливості для України святкування 200-річчя Кобзаря.

Глава держави додав, що хоче почути від Міністра закордонних справ доповідь про окремий план і роботи МЗС з підготовки до святкування ювілею Тараса Шевченка.

Президент наголосив: осмислення і планування двохсотлітнього ювілею Великого Кобзаря має нагадати нам усім, що українці – великий народ, чий внесок у світову культуру і науку беззаперечний і визнаний.

«Переступаємо через нав’язувані нам комплекси, перемагаємо самих себе, пам’ятаємо – нам є чим пишатися в минулому, нам є на основі чого проектувати наше самодостатнє майбутнє», – наголосив Глава держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Україні знімуть фільм про Тараса Шевченка. Головну роль може зіграти український актор Остап Ступка.

Корреспондент