У Будинку письменників відбувся вечір пам’яті поета-афганця

Цими днями в Будинку письменників (м.Київ) Національна спілка письменників України провела творчий вечір «На крилах вічності», присвячений пам’яті загиблого в Афганістані Поета-Героя Олександра Стовби («Аіста») та Олексія Дмитренка, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. Про це повідомила Людмила Кучеренко.

 

Теплими словами згадували видатні українські митці Олександр Бакуменко, Тетяна Майданович, Леонід Андрієвський, Олексій Микитенко, Анатолій Камінчук, Андрій Яремчук, Анатоліій Гай, Станіслав Шевченко, Володимир Капустін – близькі друзі разом з якими прокладав свій творчий шлях неповторно самобутній літератор Олексій Дмитренко. У вечорі брали участь лауреат міжнародних конкурсів авторської пісні В’ячеслав Купрієнко, котрий разом зі Стовбою навчався в одному військовому училищі, а також однополчанин Стовби – автор визнаного кращим на тему війни в Афганістані роману «Сектор обстрілу – «Аісти» перший лауреат державної літературно-мистецької премії імені Богдана Хмельницького Ігор Моісєєнко. Надзвичайно зворушливо прозвучали пісні у виконанні заслуженої діячки мистецтв України Неллі Кушнір на слова Стовби «Маме», та учнів музичної школи №33 (м.Київ) на слова Моісєєнка «Аіст» і «Висота».

Довідка.Відлік цієї історії почався від трагічної загибелі в Афганістані надзвичайно талановитого українського поета-героя „АІСТа”. Саме таким псевдонімом (абревіатура ініціалів і прізвища російською мовою) підписував свої вірші Олександр Іванович Стовба – лейтенант першого батальйону 66-ї мотострілецької бригади, яка базувалася у провінції Нангархар, що майже на афгано-пакистанському кордоні.

Під час однієї з бойових операцій у цій розпеченій безжальним азійським сонцем гірській пустелі лейтенант Стовба разом з чотирма солдатами залишився прикривати відступ групи. Після тривалої оборони вони потрапили у полон до моджахедів. Наступного дня бойові товариші змогли відбити лише їхні мертві тіла зі слідами нелюдських тортур. Сталася ця трагедія 30-го березня 1980-го року.

 “Друг читача”