Оголошено лауреатів премії Ірини Вільде

Фото: viatel.kiev.ua

Про це повідомила прес-служба літературної премії.

Компетентне журі, до складу якого увійшли поважні літератори, після тривалих дебатів визначилось з п’ятьма номінантами з-понад десяти претендентів. Отож, премія Ірини Вільде за 2012 рік дісталася Василеві Стефакові за книгу прози «Примови проти темряви», Миколі Петренку – книга «Самозапалення свічі», Ігорю Гургулі за повість «Мартуся зі Львова», Володимиру Гануличу за роман-казку «Білий камінчик щастя». Оксана Смола, яка мешкає у Миколаєві (обласному) удостоєна премії за роман «Рух назустріч світлу».

Премію імені Ірини Вільде засновано у 2007 році Львівською організацією Національної спілки письменників України та меценатом Петром Писарчуком.

Нагородження відбувається щорічно 5 травня у день народження Ірини Вільде. Премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

Премія має всеукраїнський статус.

Довідка «ДЧ». Всеукраїнську літературну премію імені Ірини Вільде засновано Львівською організацією Національної спілки письменників України у 2007 році, у рік сторіччя з дня народження письменниці. Про письменницю знято документальний серіал «Гра долі».

Zik