Габріель Гарсія Маркес розказав про з’вязок з Україною

2012-й – ювілейний рік для колумбійського письменника Габріеля Гарсія Маркеса. Цього року письменнику виповнилося 85 років, 45-річчя відсвяткував його роман «Сто років самотності», 30 років минуло з моменту отримання Нобелівської премії з літератури і 10 років, як він уперше опублікував свої мемуари «Жити, щоб розказати про життя».

Мемуари «Жити, щоб розказати про життя» вийшли у березні цього року у Росії у видавництві АСТ. У 500-сторінковій книзі Маркес відверто та з гумором розказує про події свого життя з дитинства до від’їзду до Парижа, коли йому виповнилося 28 років.

Одне з провідних колумбійських видавництв на честь ювілейного 2012-го року вирішило оновити видання мемуарів письменника. Ексклюзивність цього видання видавництво вбачає у додаванні до мемуарів актуальних та свіжих інтерв’ю видатного колумбійця, повідомляється на сайті Міністерства культури Колумбії.

В одному з нещодавніх інтерв’ю у рамках цього проекту Габріель Гарсія Маркес розказав, що його прізвище походить від імені прадіда, якого звали Марк. Як пригадує сам Габріель, у селищі його дитинства Аракатаці діда називали Марко. Наголос в імені ставився на останній склад так, як і в традиції українських імен. У зв’язку з цим в авторів проекту з’явилася нова версія щодо походження роду письменника. Зважаючи на те, що про своїх пращурів письменник знає небагато і розказав все, що знав, ця тема наразі активно вивчається дослідниками творчості колумбійського письменника по всьому світу. До пошуків долучилася і громада українців Колумбії.

Нагадаємо, що станом на 2010 рік Колумбія є п’ятою країною Латинської Америки після Аргентини, Бразилії, Парагваю та Уругваю за чисельністю представників української діаспори.

Друг Читача

1.04.12