Через сотню років поновило свою роботу Літературно-артистичне товариство

Київське літературно-артистичне товариство поновлює свою діяльність. 107 років тому воно було осередком українських інтелектуалів: зокрема Леся Українка та Микола Лисенко брали у ньому участь. Ініціатори ж сучасної версії організації свою діяльність спрямовують насамперед на роботу з молоддю.

Студенти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» стали свідками відродження Київського літературно-артистичного товариства. Саме тут у форматі «концерт-реферат» відбулося перше засідання, поновленої через 107 років, мистецької організації.

За словами однієї з ініціаторок відновлення товариства, поетки і співачки Галини Тельнюк, така організація має привернути увагу аудиторії, яка наразі не помічає культурно-інтелектуальних негараздів, а є «приспана абсолютно іншими проблемами». Для цього, зазначає вона, обрано формат живого спілкування, який є ефективнішим за інтерактивний зв’язок.
Свого часу Літературно-артистичне товариство «давало дах українському слову, коли воно було нелегальним і забороненим», зазначає письменниця і філософ Оксана Забужко, співініціатор проекту. Нині, за її словами, одним із основних завдань поновленого об’єднання є активізація історичної пам’яті суспільства.

«Ми не пишемо ніякого статуту. Ми можемо зробити, щоб 25 лютого в українській свідомості лишалося не днем інавгурації Віктора Януковича, а днем народження Лесі Українки, про що українські журналісти за два роки, здається, цілковито забули. Це є чиста громадська робота. Це є те, що я – письменниця – відриваю від себе і віддаю своїй країні», – наголошує Оксана Забужко.

Довідка. Перше Київське літературно-артистичне товариство – громадське об’єднання артистів, художників, літераторів, – діяло у Києві з 1895-го до 1988 року. Серед його учасників були зокрема Леся Українка, Людмила Старицька-Черняхівська, Микола Лисенко, Орест Левицький.

 

За матеріалами Радіо «Свобода»