Табачник пояснив, що підручник за 647 гривень – у рамках закону

Міністр освіти пояснив дорожнечу закуплених його відомством деяких підручників обмеженим тиражем. За словами Дмитра Табачника, порушень при проведенні торгів не було.

Нагадаємо, Міністерство освіти замовило підручники для першокласників на загальну суму понад 60 мільйонів гривень. Найдорожчим виявився посібник з української мови для шкіл з навчанням польською – 647 гривень за примірник.

«Це нормально, це перевірялося Рахунковою палатою, це перевірялося Генпрокуратурою. При тиражі підручника 200 000 і більше, він коштує 10 гривень 80 копійок. Якщо підручник пишеться авторами українською мовою, робиться оригінал-макет, потім його висококласні перекладачі перекладають на мову національних меншин, і тираж складає 200, 250, 302 примірника, він буде дійсно дуже дорогий», – сказав міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Зазначимо, що автором найдорожчого підручника для 1-го класу, який замовило Міносвіти, виявилася мати віце-прем’єра Валерія Хорошковського – Ольга Хорошковська. Видання «Наші гроші» повідомляє, що в цілому друк підручників авторства Хорошковської зі списку всіх замовлених коштує 1 мільйон 400 тисяч гривень.

24 tv