Оголошено короткий список премії «Великий Їжак» – переможець поїде в Лейпциг

Журі Літературної премії «Великий Їжак» — першої української недержавної премії для сучасних авторів найкращих україномовних книг для дітей — визначилося із коротким списком премії.

28 березня 2012 року о 13.00 озвучено імена 9 фіналістів премії, один із яких згодом отримає головну нагороду в розмірі десять тисяч гривень.

 

Список фіналістів подається в алфавітному порядку:

 

1. Юрій Бедрик. «Тьотя Бегемотя»

2. Валентин Бердт. «Мій друг Юрко Циркуль»

3. Василь Голобородько. «Віршів повна рукавичка»

4. Михайло Григорів. «Зелена квітка тиші»

5. Сашко Дерманський. «Чудове Чудовисько в країні жаховиськ»

6. Дзвенислава Матіяш. «Казки П’ятинки»

7. Олекса Росич. «Джованні Трапатоні»

8. Марина Павленко. Тетралогія для підлітків: «Русалонька із 7-В»

9. Роман Скиба. «Баламутинки»

 

З 28 березня і до 20 травня відбудуться кілька всеукраїнських письменницьких турів, у рамках яких заплановано зустрічі авторів дитячих книг (фіналістів премії) з їхніми маленькими читачами, літературні майстер-класи. Крім того, у рамках інформаційної кампанії по всій Україні відбуватимуться презентації найкращих українських дитячих книг.

Зараз організатори премії докладають усіх зусиль, щоби книги-фіналісти конкурсу (всього — 14 книг, бо у Марини Павленко — тетралогія про Русалоньку із 7-В, а в Сашка Дерманського — дві книги про Чудове Чудовисько) потрапили в бібліотеки, насамперед — у бібліотеки невеликих міст і сіл.

Нагадаємо, що 17 березня 2012 року Літературна премія «Великий Їжак» була презентована на Міжнародному книжковому ярмарку у Лейпцигу; на зустрічі з директором Лейпцизької книжкової виставки Олівером Зіллє досягнута домовленість про те, що наступного року переможець премії поїде на Лейпцизький ярмарок-2013.

Як повідомляє оргкомітет премії, вже найближчим часом будуть підписані договори про партнерство і співпрацю з кількома європейськими книжковими преміями, у яких є номінація «дитяча література»; відповідно, українські дитячі письменники — фіналісти премії зможуть брати участь у міжнародних літературних заходах.

Оголошення лауреата та вручення премії відбудеться 25 травня 2012 р. у м. Жовкві у рамках проекту «Від великого до малого».

Друг Читача