Російський суд визнав книги і брошури засновника саєнтології екстремістськими

Книга Рона Хаббарда «Що таке саєнтологія?» та інші пов’язані з нею видання знову опинилися в центрі судового розгляду в Росії,  – повідомляє Pro-books. Спочатку в Щьолковському, а потім і в Московському обласному суді їх визнали екстремістськими, «спрямованими на формування ізольованої соціальної групи, члени якої навчаються «бездоганного виконання своїх функцій, значна частина яких полягає в боротьбі з рештою світу».

До книг Рона Хаббарда в усьому світі ставлення двояке. Наприклад, у Франції саєнтологію вважають «тоталітарною сектою». Французьке відділення Церкви саєнтології оштрафували за примус її членів до виплати десятків тисяч євро за якісь сумнівні прилади для вимірювання аури, вітаміни та психологічні тести. У Німеччині саєнтологію вважають неконституційною. А ось в США ставлення до неї лояльніше: спеціальна комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) навіть порекомендувала держсекретареві Хілларі Клінтон втрутитися в проблему, що виникла між правоохоронними органами і саєнтологами в Росії, де, як вважають експерти, порушуються права людини в галузі релігії.

Спершу в Росії в екстремісти Хаббарда записав суд в місті Сургуті, але Ханти-Мансійський окружний суд скасував це рішення. Спробували заборонити праці головного саєнтолога і в Набережних Челнах, але там на допомогу йому прийшов Верховний суд республіки Татарстан.

За словами правозахисника Павла Чикова, причина такої плутанини в тому, що «в суди звертаються в тих районах, де виявили цю саму літературу. Не в тому районі, де вона була видана і не в тому, де знаходиться якийсь представник або її автор, а саме в тому, де вона була виявлена». При цьому екстремістськими визнаються не тільки друковані видання, а й кінофільми, пісні і навіть картини.

Pro-books