ДЕНЬ БЕЗ МАТЮКІВ

.

ДЕНЬ БЕЗ НЕЦЕНЗУРНОЇ ЛЕКСИКИ

 

На честь відкриття виставки «Книжковий світ» пропонуємо оголосити 5 квітня

ДНЕМ БЕЗ НЕЦЕНЗУРНОЇ ЛЕКСИКИ

 

Нецензурна лексика вийшла з берегів. Сьогодні ми чуємо її скрізь і повсякчас – від політиків, бізнесменів, міліціонерів, будівельників, від мам, що гуляють з дітьми, та й від самих дітей. Без неї, здається, не в змозі висловити свої емоції жоден чоловік – не зважаючи на присутність жінок, бо й самі жінки не чужаються «перчених» слів.

 

Не дивно, що з реального життя нецензурна лайка перекочувала й до літератури – рідко тепер зустрінеш книжку, в якій зовсім не вживалися б матюки.

 

Розуміючи, що процес зайшов так далеко, що створює небезпеку розвитку українського суспільства, пропонуємо у день відкриття весняної виставки «Книжковий світ» провести Всеукраїнський День без нецензурної лексики.

 

У цей день закликаємо Президента, Уряд, Верховну Раду, держслужбовців усіх рівнів та усіх громадян утриматися від застосування нецензурної та грубої лексики на службі, у громадських місцях, а також на вулиці, вдома, у транспорті і навіть на самоті.

 

Українська мова багата на цензурні епітети, що здатні висловити будь-яку емоцію – від захвату до відчаю, від кохання до ненависті. Спробуємо скористатися ними, і таким чином ми збагатимо свій лексичний запас та сприятимемо розвитку державної мови.

 

Нецензурна лексика – одна з яскравих ознак кримінального суспільства. Очищаючи свою мову, ми сприятимемо очищенню думок та стосунків від злодійських нашарувань.

 

Лайка примітивізує свідомість. Відмовившись від неї ми сприятимемо розвитку своєї особистості та показуватимемо приклад оточенню.

 

У день відкриття весняної виставки «Книжковий світ» 5 квітня проведемо

ДЕНЬ БЕЗ НЕЦЕНЗУРНОЇ ЛЕКСИКИ!