Держава відмовилась фінансувати просування українських книг

Зображення: 4min4book.blogspot.com

Держава відмовилася підтримувати «Програму розвитку української книги на 2012-2017 рр.»

Про це, як передає кореспондент «Коментарів», повідомив директор Асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

За його словами, кілька тижнів тому з Міністерства фінансів він отримав офіційну відмову фінансування просування української книги.

«У відповіді Мінфіну йдеться, що зараз немає необхідності в такій програмі, що вона передчасна, і про те, що нам взагалі потрібно економити гроші. А також про те, що програма підтримки та популяризації української книги не відповідає президентській програмі «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава на 2010-2014 рр.», – сказав Афонін.

Як зазначив книговидавець, робота над програмою просування української книги почалася ще влітку минулого року. Вона розроблялася Асоціацією книговидавців спільно з Держкомітетом радіомовлення.

«Після підготовки і доопрацювання вона була узгоджена з Міносвіти і Мінкультури, а колишній Міністр економіки її завізував», – розповів Афонін. В цьому ж році Асоціація отримала відмову в держпідтримці.

На сьогодні 86% видань на книжковому ринку України – російські. Про це нещодавно повідомив перший заступник голови Національної Спілки письменників України, доктор філософських наук Володимир Шовкошитний.

Важкою є доля українських бібліотек: 80% грошей, що виділяються на їхню роботу державою, ідуть на зарплатню співробітників. Саме на стільки ж, тобто, на 80%, бібліотеки наповнені застарілими соціально-політичними виданнями радянської пори. До того ж, у країні немає державного реєстру особливо цінних книг і збереження фондів практично не контролюється, – пише російське видання Pro-books.

За матеріалами Comments.UA та Pro-books