2012-й стане роком українського футуриста Семенка?

Авангардні поети кількох поколінь вирішили оголосити 2012-й роком Семенка та в такий спосіб виправити помилку Верховної Ради, яка забула про 120-річчя першого українського футуриста, ухвалюючи низку постанов щодо святкування пам’ятних дат.

«Рік Семенка» – це назва літературних читань авангардних поетів кількох поколінь – від шістдесятих до двохтисячних, які відбудуться цього вівторка в київській книгарні «Є». Свої улюблені вірші цього поета «Розстріляного відродження» прочитають Іван Драч, Іван Малкович, Анатолій Дністровий, Олег Коцарев, Любов Якимчук, Вано Крюгер, Богдан-Олег Горобчук. Також поети поділяться власними історіями, пов’язаними з Семенком, зокрема Іван Драч розповість про те, як святкували 100-річний ювілей першого українського футуриста.

Як повідомляють організатори, планується оголошення списку заходів на 2012 рік, присвячених мистецькому авангарду загалом, та Михайлю Семенку зокрема.

Читання «Рік Семенка» відбудуться о 18 годині 27 березня в столичній книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3, метро «Золоті Ворота»).

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила низку постанов щодо відзначення ювілейних і пам’ятних дат, серед яких постанови про відзначення 100-річчя з дня народження Михайла Панасовича Стельмаха, 120-річчя з дня народження Миколи Куліша. Імені футуриста Михайля Семенка, народженого 1892 року, розстріляного 1937 року та довгий час забороненого,  у цих документах не фігурує.

Друг Читача