Ліна Костенко в 20 років була екстравагантною й курила, – поділився Дмитро Павличко

Поет Дмитро Павличко, 83 роки, нарікає, що через самітницький спосіб життя Ліни Костенко по-справжньому розмовляв з нею аж 20 років тому. В молодості вони з Ліною були приятелями. Поет уже 60 років зберігає в себе коробку сірників, які купив Ліні Василівні у 50-х роках.

«Вона тоді курила. Приїхала одного разу з Москви до мене в гості до Львова, то я їй ті сірники купив. Не дуже схвалював, але вона була екстравагантна. І досі бережу їх, хоч Ліна Василівна відцуралася багатьох своїх друзів», – розповів поет.

На молоду Костенко задивлявся поет Василь Симоненко. Про це розповів 77-річний поет Микола Сом, який жив із Симоненком в одній кімнаті в гуртожитку.

«Ліну Вася Симоненко дуже любив. У них таємна любов була, хоч Ліна старша від нього на п’ять років. На неї не можна було дивитися без захвату: жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня. Він називав її Косталіна. Казав: «Мене нагородила поглядом Косталіна», – пригадав Микола.

Сом розповів, що саме він познайомив Ліну Костенко з її чоловіком Василем Цвіркуновим.

«Я тоді на кіностудії Довженка писав пісні до фільмів. Приносить вона сценарій стрічки «Перевірте свої годинники». Василь Земляк із Колею Вінграновським п’ють коньяк у кабінеті, на Ліну – жодної уваги. Вона побачила, що до неї дуже холодно, брикнула одразу. Коли я чую – за дверима іде Василь Цвіркунов. Він після війни втратив ногу. Відкриває двері, стає на порозі. Кажу Ліні: «Познайомтеся. Це директор кіностудії». Красивий був, ставний, чорнявий. Дивлюся, а очі у нього гарячі-гарячі стали. Відірвати їх від неї не міг. Тоді Ліна швиденько взяла його під руку, і так вони пішли по життю. Але спочатку по коридору», – додав Сом.
Gazeta.ua