Вийшла книга про Київ 70-х: кредити в магазинах і запис в чергу за «Київським тортом»

У видавництві «Вартo» вийшла книга відомого краєзнавця Станіслава Цалика «Київ: конспект 1970-х». Видання входить до серії «НЕЗАЧИНЕНЕ ВІКНО», яка присвячена різним десятиліттям з історії Києва.

Видання містить документальні розповіді про різні сторони буття та побуту мешканців столиці Української РСР.

«Над книгою я працював протягом кількох років, за цей час мав можливість опитати чимало людей, які добре пам’ятають київський побут 1970-х. Зокрема, як у гастрономах «ловили» дефіцити, де і в яку годину можна було записатися в чергу (!) на «Київський торт», які саме магазини й чому кияни жартома звали «объедками», як оформлювали тогочасні кредити (не в банках, а в магазинах) тощо», – повідомив Станіслав Цалик у коментарі

Книга написана легкою мовою і, за словами автора, малює цілісну картину київських реалій 70-х років.

Зокрема, він сказав: «Оці подробиці, насправді безцінні, бо про таке не писали в газетах, дуже допомогли мені в роботі. Ну а далі з допомогою архівних та довідкових даних – ціни на товари та послуги, назви й адреси магазинів, майстерень, кінотеатрів тощо – я вже відтворював цілісну картину тогочасного київського життя».

Цалик сподівається, що його книга буде цікавою читачам, адже розповідає про суперечливий, хоча не такий далекий, період історії.

«Звичайно, в 1970-ті словосполучення «застійні роки» ще не існувало – воно з’явилося пізніше, вже в часи перебудови. А в 1970-ті пропаганда вбивала в голови лише тезу про «розвинений соціалізм». Проте інтуїтивне відчуття  тупику, якоїсь безвиході в людей було. І це відчуття, як мені здається, присутнє на сторінках книги. Принаймні іронія щодо багатьох тогочасних дурниць точно є», – сказав автор.

Презентація книги відбудеться о 13 00, 31 березня в Українському домі.

Газета по-українськи