У Лондоні пропонують послуги книготерапевтів

«The School of  Life» («Школа життя») пропонує всім охочим послуги книготерапевтів – консультантів, які складають план читання залежно від потреб клієнтів. Софі Ховарт, засновниця проекту і власниця його штаб-квартири – книжкового магазина в центрі Лондона – називає своє дітище «культурною аптекою». Ховарт в минулому була куратором громадських програм у галереї Tate Modern.

Детальна рекомендація коштує 35 фунтів, стільки ж коштує консультація з привчання дітей до читання. Тривале (розраховане на п’ять місяців) «лікування» обійдеться в 50 фунтів.

На сайті проекту наводяться приклади запитів, на які розраховують книготерапевти. Наприклад, заможній людині, яка думає, що переживає кризу середнього віку, для уточнення діагнозу рекомендовані «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда, «Хроніки механічного птаха» Харукі Муракамі, «Хендерсон, король дощу» Сола Беллоу і «Дзвін» Айріс Мердок. Батькам хлопця-гея радять почитати повісті з циклу «Міські історії» Армістіда Мопіна або «Мандоліну капітана Кореллі» Луї де Берньера. Дамі, яка хоче подарувати книги подрузі, яка виходить заміж, категорично не радять «Мадам Боварі», «Анну Кареніну» або будь-який з романів Томаса Харді, зате рекомендують «Дружину мандрівника в часі» Одрі Ніффенеггер або «Джазових духів» Тома Роббінса.

У проекті «The School of Life» пропонують інші, не тільки книжкові, види терапії: подорожі, кулінарні курси, консультації психолога або експертів у різних галузях людської діяльності – від нанотехнологій до класичної музики.

Library.ru