Володимир Литвин: За радянських часів українська мова була представлена більш потужно, ніж зараз

Недавно російська агенція ИТАР-ТАСС неправильно потрактувала слова Януковича щодо надання російській мові статусу регіональної в Україні та зробила сенсаційну заяву про те, що Президент України обіцяє прийняти закон про російську як другу державну ще до парламентських виборів. Про це повідомляє «Кореспондент».
Проте купа політиків уже встигло прокоментувати можливість подібного закону.
Так Володимир Литвин вважає ініціативу щодо надання російській мові статусу другої державної неможливою для реалізації на практиці. Про це він сказав на брифінгу після погоджувальної ради, – повідомляє «Українська правда».

Він нагадав, що мовний статус України визначений 10 статтею Конституції, а «для того, щоб змінити перший розділ Конституції, треба мати від самого початку не 226, а 300 голосів».

Крім того, за словами Литвина, для внесення відповідних змін необхідно зареєструвати законопроект, якого на даний момент немає, але який повинен прийматися впродовж двох сесій парламенту.

«Тому проблема ця не може бути реалізована в практичній площині. Ініціатива є, і вона має на існування, у тім як і всі інші», – сказав Литвин.

Він також додав, що навіть за радянських часів українська мова «була представлена більш потужно, ніж зараз».

«Я вчора був на книжковому ринку на Петрівці і можу сказати, що 99,9% книжок видано російською мовою», – сказав він.

За матеріалами «Української правди» та «Кореспондента»