Крадія першого видання Шекспіра вбили у в’язниці?

Британець Реймонд Скотт (Raymond Scott), засуджений за зберігання краденого першого видання п’єс Вільяма Шекспіра, був знайдений мертвим у своїй камері. На думку поліції, на яку посилається The Daily Mail, не йдеться про вбивство.
У той же час газета наводить непідтверджені факти, що подія розглядається як можливе самогубство. У свою чергу Sky News повідомляє, що у Скотта було перерізане горло, відзначаючи при цьому, що слідчі не вважають смерть ув’язненого підозрілою.

Реймонд Скотт був засуджений на вісім років у серпні 2010 року за звинуваченням у зберіганні першого видання п’єс Шекспіра, вкраденого в 1998 році з університетської виставки в британському місті Дарем. Слідство вийшло на нього завдяки повідомленню Шекспірівської бібліотеки Фолджера у Вашингтоні, куди британець приніс книгу для передпродажної експертизи.

Спочатку Скотту були пред’явлені звинувачення в крадіжці книги, однак це довести не вдалося. Сам Скотт, за даними The Daily Mail, стверджував, що шекспірівський томик йому подарував якийсь кубинський військовий. The Guardian уточнює, що мова йде про приятеля нареченої Скотта, з якою він познайомився на Кубі.

Також британця визнали винним в незаконному вивезенні цінностей за кордон. Крім цього, суддя вказав на схильність підсудного до брехні. Зокрема, Скотт називав себе мільйонером і стверджував, що володіє будинками в Швейцарії і Монте-Карло. Крім того, він їздив на «Феррарі» і виставляв себе плейбоєм. У дійсності британець був безробітним і жив разом зі своєю старою матір’ю.

Книга, за володіння якої був засуджений Скотт, була надрукована в 1623 році, через сім років після смерті Шекспіра. Всього у світі залишилося близько 200 примірників «першого фоліо», як часто називають збірник. Украдена книга була повернута університету в Дареме, хоч і намагаючись замести сліди, зловмисник вирвав у неї корінець і титульний аркуш.

Lenta.ru