Хто висуне Олеся Бузину на Шевченківську премію?

Громадськість ініціює висунення книги Олеся Бузини «Воскресіння Малоросії» на Шевченківську премію 2013.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко.

«Ми звертаємося до Міністерства культури, Держкомітету з телебачення і радіомовлення, до Національної академії наук, до Національної академії мистецтв, до Українського фонду культури, Спілки письменників, Спілки журналістів та Всеукраїнського товариства «Просвіта» з пропозицією висунути на Шевченківську премію в 2013 році», – сказав Іщенко.

Свою ініціативу політолог мотивував «художніми чеснотами цієї книги», а також тим, що цей твір «виконує найважливішу на сьогодні функцію патріотичного виховання за допомогою відновлення історичної правди про народ».

У свою чергу, доктор політичних наук, професор Києво-Могилянської академії Валентин Якушик зазначив, що книга лауреата Шевченківської премії 2011 Василя Шкляра «Чорний ворон» і книга Бузини «Воскресіння Малоросії» є творами одного порядку.

«Ці книги різнотипні, але одного ряду. Перша представляє один екстрим, одну частину політичного, культурного, цивілізаційного спектру, яку можна позначити як в чомусь соціалістичну, народницьку … А інша – урбаністична, що стоїть на позиції триєдиного народу, своєрідна імперська, дивиться на світ з точки зору цивілізаційного підходу. І для нашої країни, яка знаходиться на розломі цивілізацій, світів, ця наявність двох таких трендів, тенденцій – природне явище», – зазначив він.

Директор видавництва «Арій» Дмитро Моїсеєнко вважає, що книга Бузини є гідною національної літературної премії.

«Книги Олеся Бузини досить затребувані, вони дуже добре продаються, їхні тиражі чималенькі, значить, народ на них чекає і читає його книги», – пояснив він.

Фокус