В Україні знімають фільм про Франка

За документальний фільм про Івана Франка взялося Громадське Інтернетбачення Прикарпаття спільно зі студією Мирослава Бойчука. Фільм під робочою назвою «Франко та Франківщина»  готують до 350-х роковин надання Івано-Франківську Магдебурзького права.

Під час зйомок вже взято інтерв’ю багатьох визначних і знаних людей, серед яких онук Івана Франка Рональд Франко, старожили Івано-Франківська Олексій Сітко та Степанида Ліуш, а також доктор історичних наук Ярослав Грицак, краєзнавець Михайло Головатий, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Роман Горак, доктор філологічних наук Михайло Гнатюк, доктор філософських наук Степан Возняк.

За словами знімальної групи, фільм буде не тільки присвячений оповіді про місця, причини та наслідки перебування Івана Франка на Прикарпатті, а й підніме запитання: «А чи так вже й багато Франкового у Франківську?». У фільмі Каменяр постає не тільки як гігант думки, тобто майже божественна істота, а і як земна грішна людина, зі своїми звичками та слабкостями.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську, яке носить ім’я відомого українського класика літератури, досі немає музею Івана Франка, а будинок, пов’язаний з біографією Франка найбільше, наразі перебуває під загрозою зникнення.

Інформаційна підтримка фільму про Франка – книжковий портал «Друг Читача».

Друг Читача