У Великобританії вийшла книга “Путін”

Книгу з лаконічною назвою «Путін» презентували в Лондоні. З’явиться вона і на прилавках російських книгарень.

Автор книги про колишнього і майбутнього президента Росії, Кріс Хатчинс назвав свого героя «найбільш цікавою людиною на сучасній світовій політичній сцені», пише російський портал ProBooks.

Путін – не перша знаменитість, біографія якої вийшла з-під пера Кріса Хатчинса. До цього британський колумніст, який працював в Daily Express і Sunday Mirror, писав про принцесу Діану і бізнесмена Романа Абрамовича.

Працювати над «Путіним» виявилося складніше: по-перше, на книгу пішло шість років, по-друге, не всі, з ким журналіст намагався говорити про російського політика, йшли на контакт. Але Хатчинса це не зупинило. В інтерв’ю РІА “Новости” він повідомив: «Коли я писав книгу про Абрамовича, то зрозумів, що в Росії є більш цікава людина, і це Володимир Путін … Практично ніхто не знає всієї правди про нього тут. І я повинен був поговорити з його друзями, з його ворогами, з його близькими, щоб дізнатися, хто вони і що вони можуть розповісти про нього».

Хатчинсу вдалося поговорити з архімандритом Тихоном із Стрітенського монастиря Москви, який багато спілкувався з родиною Путіна, оператором, що знімав концерт Пола Маккартні на Червоній площі і був запрошений після цього в Кремль «на чай», і багатьма іншими. Журналіст вважає, що з їхньою допомогою йому “вдалося докопатися до глибин”.

«Я повинен був запевнити всіх цих людей, що я не маю наміру шкодити Путіну, але в той же час я хотів отримати правдиву інформацію від них. Це було дуже складно. Багато людей ставилися насторожено, і я повинен зізнатися, що, поки я писав книгу, мені надходили погрози та попередження – не від самого Путіна, звичайно ж, але від інших людей», -. розповів Хатчинс За його словами, він хотів сфокусуватися на особистості свого героя, а не на його кар’єрі, і відгукнувся про нього як «про дуже непоганому людину». На те, щоб обгрунтувати цю думку, у Хатчинса пішло 333 сторінки.

Чому про “дуже непогану людину” так боялися говорити його наближені, Хатчинс в інтерв’ю не пояснив, зате зізнався, що довго не міг знайти видавця для путінської біографії. Причина знову ж таки в страху: британські видавці боялися втратити бізнес на пострадянському просторі. Ситуацію врятував російський телепродюсер Олександр Коробко – саме він допоміг Хатчинсу з публікацією, попросивши натомість вказати його ім’я на обкладинці.

1 березня книгу представили у Великобританії та інших англомовних країнах, а також в Росії – вона вже перекладена російською і виходить у видавництві «Олма Медіа» стартовим накладом 20 тис. примірників.

Видавці покладають на путінську біографію великі надії: по Лондону навіть курсує автобус з рекламою книги – обкладинкою і слоганом Путін йде.

Піар-директор мережі книгарень Waterstones Джон Хоуелл упевнений, що попит на видання буде великим – як у зв’язку з результатами президентських виборів в Росії, так і у зв’язку з недавнім відкриттям в магазині Watersones на Пікаділлі відділу російської книги.

ProBooks