Microsoft задіяний у великому «піратському» скандалі з книжками

Австралійскій торговий сайт Cudo, що належить компаніям Channel Nine і Microsoft, викрили в продажу букридери з піратським контентом.

Австралійський проект Cudo, що спеціалізується на інтернет-розпродажі, а разом з ним і корпорація Microsoft (одна із власників сайту) виявилися причетні до серйозного правового скандалу. Ідеться про тисячі піратських версій книг, включаючи всього «Гаррі Поттера» і «Володаря кілець». Cudo рекламував рідер «з 4000 електронних книг, які можна завантажити з компакт-диска». Вартість рідера становила всього 99 доларів. Бажання придбати товар виявили тисячі австралійців, які ні про що не підозрювали. Всього було продано 2317 рідерів, що принесло компанії майже 250 тис. доларів США.

Посилання в рекламній пропозиції на сайті Cudo вело на список книг із бонусного CD, більшість із яких захищені авторським правом і не могли поширюватися у подібний спосіб. Пізніше співробітники Cudo видалили з сайту дане посилання, хоча воно досі доступне в кеші пошукової системи Google.

Керівник проекту Cudo Майк Снісбі (Mike Sneesby) звинуватив у тому, що відбулося, рітейлера Греба Бергенса (Grab Bargains): «Незважаючи на переконання нашого постачальника в тому, що операція здійснюється в рамках австралійського законодавства, і всі авторські права будуть дотримані, випадок з 4000 електронними книгами, які ми анонсували на сайті, доводить зворотне. Це означає, що постачальник порушив умови нашої з ним угоди. Як тільки ми виявили це, ми вирішили замінити його продукцію більш якісними девайсами з доступом до ресурсу з легальним книжковим контентом. Зараз ми зв’язуємося з нашими покупцями, щоб замінити проданий рідер новою моделлю», – заявив Майк Снісбі.

Однак, судячи з реакції представників видавництв і австралійської Асоціації книгорозповсюджувачів  ув особі її виконавчого директора Джоела Бекера (Joel Becker), який назвав цей випадок незвиклим, уникнути відповідальності Cudo не вдасться.

Pro-books