У Києві відкрилася виставка унікальних артбуків (ФОТО)

У Києві відкрилася виставка унікальних артбуків. На ній представлені книги з тканини, картону, пластику і навіть металу – один із головних експонатів важить майже 50 кг.

Тріумфальний хід електронних книг не повинен заважати мистецтву виготовлення книг, як поява кінематографа не виключила існування театру. Книга – річ сакральна, вважають організатори виставки Артбук в київському Музеї книги та друкарства.

«Книги в нашій експозиції, – це в першу чергу твори мистецтва, що представляють не тільки матеріальну, але й художню цінність», – розповідає керівник проекту Валентина Бочковська. Тираж такої книги – від одного до п’яти примірників. Артбук не зобов’язаний відповідати будь-яким стандартам, він може мати будь-яку форму, розмір і наповнення. Для багатьох таких творів автор навіть папір робить сам. Або використовує нетрадиційні матеріали.

Артбуки – уже визнаний вид мистецтва. Наприклад, на сайті Gemini Art Books представлені твори вартістю від $ 10 до $ 450 000, а в інтернет-магазині The Odd Luminary, де виставлені артбуки тільки сучасних художників, вартість одного примірника варіюється від $ 400 до $ 6000.

Всі роботи знаходяться у відкритому доступі, і відвідувачів запрошують не тільки подивитися виставку, але і взяти книги в руки, розглянути і погортати.

За матеріалами Фокуса