Азаров, Литвин та Кравчук хочуть видати книги, які коштуватимуть державі 3 млн грн

Книги Володимира Литвина, Миколи Азарова і Леоніда Кравчука фігурують в переліку книжкових проектів, запропонованих для участі у програмі «Українська книга» 2012 року.

Відповідний список з 1200 проектів оприлюднив Державний комітет телебачення і радіомовлення, повідомляє «Буквоїд».

«Історію українського парламентаризму» у двох томах і двома мовами (українською та англійською мовами), яку підготував колектив авторів на чолі зі спікером українського парламенту Литвином, видавництво «Дніпро» оцінило у 1 мільйон 153 тисяч 40 гривень.

Тираж кожного тому – 1 тисяча примірників. Тобто один екземпляр книжки обійдеться державі у середньому в 576 гривень.

Інший авторський колектив на чолі із Володимиром Литвином підготував том «Київ» (книга 1, ч. 3) у Зводі пам’яток історії та культури України (енциклопедія у 28 томах). Тираж 1, 8 тисяч примірників. Кошторис – 400 тисяч гривень.

Видавництво «Самміт-Книга» подало для участі в «Українській книзі» роботу прем’єра Миколи Азарова, екс-міністра фінансів Федора Ярошенка та екс-радника глави Мінфіну Сергія Бушуєва «Інноваційні механізми управління програмами розвитку». Тираж – 2 тисячі примірників. Кошторис – 194 тисячі 520 гривень.

А «Українська енциклопедія ім. Бажана» подала на конкурс книгу «Україна. Мала національна енциклопедія», яку підготував авторський колектив на чолі із екс-президентом України Леонідом Кравчуком. Тираж – 2,5 тисячі примірників. Кошторис – 1 мільйон 91 тисяча 562 гривні.

Зараз проект переліку книжкових проектів знаходиться на розгляді експертної ради з формування державного замовлення на випуск видавничої продукції при Держкомтелерадіо України.

До складу ради, зокрема, входять письменники Віктор Баранов, Іван Драч, Григорій Гусейнов, Андрій Курков, академіки НАН України Микола Жулинський та Валерій Смолій.

Цього року на реалізацію програми «Українська книга» в держбюджеті виділено 40 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що минулого року Держкомітет телебачення і радіомовлення затвердив перелік книг, які будуть видані до кінця 2011-го року в рамках державного замовлення. У числі найбільш дорогих з них – твори, створені за участю спікера Володимира Литвина і міністра Кабінету міністрів Анатолія Толстоухова.

Newsru