У Харкові покажуть фотографії Леся Курбаса, знайдені під підлогою

У Харківському літературному музеї на виставці до 125-річчя від дня народження відомого українського режисера Леся Курбаса, вперше представлений фотоальбом актриси Молодого театру, а згодом «Березоля» Марії Травінської (Недогарко).

«В альбомі – знімки, які Травінська збирала разом із сестрою Катериною: весільне фото Леся Курбаса і актриси Валентини Чистякової, спільні й портретні фотографії акторів театру «Березіль» і студії «Веселий пролетар».

Цей фотоальбом раніше не виставлявся.

За тиждень до відкриття виставки Літмузею його передав харківський актор і режисер Анатолій Стародуб, а йому принесла жінка, яка жила в квартирі, де раніше жила Травінська. Вона знайшла альбом випадково – під підлогою мостинами, під час ремонту», – повідомила заступник директора Літмузею Тетяна Трофименко.

Крім того, на виставці можна побачити інші рідкісні експонати: заяву-«зізнання» режисера і паспорт з однією з останніх фотографій Леся Курбаса, який передали музею з архівів КДБ, а також журнали «Мистецтво», «Вапліте» і «Радянський театр» зі статтями Курбаса і його листи драматургу Івану Дніпровському.

Подробиці