Із боржників варшавських бібліотек книги і штрафи вибиватимуть працівники колекторських фірм

300 тисяч злотих завинили бібліотеці у Варшаві недобросовісні читачі, – повідомляє видання Rzeczpospolita.

Бібліотека на Таргувці – це чергова бібліотека в Варшаві, яка про повернення книжок нагадує за допомогою колектора.  Незабаром близько тисячі читачів отримають листа від колекторської фірми, що піклується про 2,5 тисячі книжок.

– Нагадаємо теж про несплачені штрафи, – каже Олександра Мерта, представниця колекторської фірми SAF. – Ідеться про суму в кількасот тисяч злотих.

Спершу боржники отримають квитанцію до сплати. Там будуть вказані назви книжок, які не були вчасно повернуті до бібліотеки,  загальна сума боргу та звідки він взявся. Люди з великою заборгованістю матимуть можливість заплатити борг в розстрочку.

Якщо читач не заплатить борг, не поверне книжку, то може чекати на дзвінок працівника колекторської фірми. Якщо дзвінок не допоможе, то бібліотеки будуть передавати справу до суду.

Цікаво, що з колекторськими фірмами вже давно співпрацюють європейські столичні бібліотеки. Через бібліотечний борг можна потрапити навіть до Державного Реєстру Боргів, що унеможливить отримання кредиту, позики чи навіть мобільного телефону за абонплату.

За матеріалами Rzeczpospolita