Ганна Герман: щодо претендента на «Українську книгу року» ідуть дебати, премія не присуджувалася

«Щоби відмовитись від премії, треба насамперед її мати, треба щоб Президент її присудив. Президент не присуджував  жодної премії в галузі літератури поки що цього року», – прокоментувала Радник Президента України Ганна Герман відмову деяких українських митців від премії «Українська книга року», передає кореспондент УНН.

Г.Герман зазначила, що наразі йдуть дебати щодо конкурсу. У процесі експерти визначаться з особами, які можуть претендувати на визнання «Книга року». Проте досі жодного указу чи підбиття підсумків не було.

«Тим, хто відмовляється від неіснуючої премії, то я з цього приводу можу лише посміхнутися та побажати їм добрих успіхів у творчості», – додала Г.Герман.

Раніше повідомлялося, що письменниця Леся Воронина й художниця Катерина Штанко відмовляються від книжкової президентської премії «Українська книжка року». Загалом на премію номінувалося три видання, серед яких – у номінації «За видатні досягнення в галузі художньої літератури» – книга «Сни Ганса Християна» в переказі Лесі Ворониної з ілюстраціями Катерини Штанко («Грані-Т»).

«Від нинішньої влади премію прийняти не можемо. Якби прийняли, то це означало б, що ми поділяємо їхню політику, те, що вони роблять у гуманітарній сфері, миримося з тою вакханалією, яку вони затіяли з музеями», – пояснювала Леся Воронина.

УНН