Найбільше книжок видають на Харківщині

Харківщина, як і раніше займає лідируючі позиції серед інших регіонів за кількістю видаваних книг. Про це повідомила в ході прес-конференції начальник управління у справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації Вікторія Маренич.

«У 2010 році було видано понад 45 млн книг в Україні, з них по Харківській області загальний тираж надрукованих книг становив близько 19 мільйонів екземплярів. У 2011 році в нашій області було надруковано близько 13 мільйонів екземплярів. Це якщо говорити про загальну кількість, якщо ж розглянути по друкованих одиницях, тобто, за переліком найменувань, то в 2011 році всього в Україні було надруковано трохи більше 20 000 книг, з них у Харківській області – понад 3,5 тисячі. Тобто, можна підрахувати, що кожна 6-7 книга друкується в Харкові », – повідомила Вікторія Маренич.
За її словами, у зв’язку зі стрімким зростанням популярності електронних книг, книговидавці стали більше уваги приділяти не кількості книг, що ними випускаються, а якістю, оскільки впевнені: тільки якістю видання можна привернути сучасного читача до паперової книги, повідомляє Урядовий портал.
«Ми на сьогоднішній день йдемо від гонитви за кількісними показниками, тому що будь-яку книгу можна прочитати в Інтернеті. Але якісна книга з хорошими ілюстраціями буде жити завжди, бо це зовсім інший світ, в який входить читач», – підкреслила Вікторія Маренич.

Regionews