Фільм про те, як ставлять Шекспіра у в’язниці, переміг на Берлінале

У Берліні оголоcили призерів 62-го міжнародного кінофестивалю «Берлінале». Головний приз дістався італійській картині «Цезар повинен померти» братів Тавіані, повідомляє Deutsche Welle.

Фільм розповідає про те, як ув’язнені римської в’язниці ставлять драму Шекспіра «Юлій Цезар».

«Срібного ведмедя» та гран-прі фестивалю отримав угорський фільм «Тільки вітер» режисера Бенс Флігафа. Німецький фільм «Барбара» Крістіана Петцольда став володарем «Срібного ведмедя» за кращу режисуру. Крім того, «Срібного ведмедя» за видатні художні досягнення отримав німецький оператор Лутц Райтемайер за роботу над китайським фільмом «Долина білого оленя».

«Срібного ведмедя» за кращий сценарій отримали сценаристи данської стрічки «Королівська справа» Микола Арсель і Расмус Хейстерберг. Кращим актором визнаний датчанин Міккель Фольсгаард, який виконав головну роль у цьому ж фільмі. Присудження призу саме цій картині, можна з натяжкою назвати несподіванкою фестивалю.

Оглядачі відзначають, що програма нинішнього «Берлінале» підібралася рівна і достатньо цікава, але цього разу не було шедеврів. Не було ні «Туринського коня», ні «Розлучення Надера і Сімін», як торік. За відсутності явних лідерів перемогли консерватизм і досвід.

Вперше Берлінський міжнародний кінофестиваль відбувся 6 червня 1951. Поряд з Каннським і Венеціанським фестивалями він вважається найбільшим і найпрестижнішим у світі кіно.

РБК