Азаров пропонує випустити серію видань «дешева бібліотека», для чого виділено 40 мільйонів гривень

Прем’єр-міністр Микола Азаров стурбований зниженням накладів книг, що виходять в Україні.

Про це він заявив у четвер під час зустрічі з представниками вітчизняної видавничої галузі та книгорозповсюдження.

«Я стурбований зниженням тиражів наших книг. Колись в Україні видавалося 130 мільйонів примірників, зараз – 38 мільйонів. Майже у 3,5 рази знизилися наклади наших видань. Люди почали менше купувати книжок і менше читати їх в бібліотеках. Це недобра тенденція», – сказав Глава Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що під час сьогоднішньої зустрічі хоче почути від видавців і книгорозповсюджувачів пропозиції: що треба зробити, аби виправити ситуацію.

Микола Азаров підкреслив, що в Україні необхідно розробити ефективну систему підтримки книговидавничої галузі. «Без книги інноваційний розвиток суспільства неможливий», – сказав він.

Зокрема, Прем’єр-міністр запропонував розробити проект випуску серії видань так званої «дешевої бібліотеки», доступних книг, які видаватимуться великими накладами і матимуть невелику собівартість. За його словами, започаткувати серію можна з видання шкільної літератури.

«Ми зараз ставимо питання про забезпечення шкільних бібліотек і шкіл підручниками. Ми тільки закрили питання забезпечення підручниками учнів старших класів, і поступово ставимо перед собою завдання протягом 2-3 років повністю вирішити питання забезпечення шкіл усіма необхідними книжками», – сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що в поточному році значно збільшено фінансування програми «Українська книга», зокрема, на ці потреби виділено 40 млн грн. «В цьому році ми значно збільшили фінансування програми «Українська книга». Хотілося б щоб всі ці книги потрапили до наших публічних бібліотек, а також шкільних бібліотек, тому що саме у школі наші діти повинні залучатися до читання книг», – сказав Прем‘єр.

Урядовий портал