730 днів рейдерської блокади книгарні «Сяйво»: коментують Андрій Кокотюха та Ірен Роздобудько

Понад два роки триває облога книгарні українських письменників «Сяйво» й зі сторінок вітчизняних ЗМІ не сходять зведення, пов’язані з нескінченними  цинічними рейдерськими атаками та схемами можновладців, які вже в «другому поколінні» керівників КМДА аж ніяк не хочуть випускати з ненажерливих щелеп маленький острівець красного письменства. Але захисники книгарні не здаються.

 

– Дії керівництва КМДА по відношенню до колективу ТОВ «Книгарня «Сяйво» не є правомірними, – вважає Андрій Кокотюха. Але це не ексклюзив. Про неправомірні дії КМДА стосовно перерозподілу столичної нерухомості та землі преса пише вже давно. КМДА просто послідовно витісняє культурний Київ на маргінеси. Хотілося б вірити в можливість повернення колективу ТОВ «Книгарня «Сяйво»  юридично обґрунтованого права на оренду приміщень книгарні, але реальною виглядає тільки одна ситуація: перекупити це право шляхом банальної дачі хабара.

 

Ірен Роздобудько не має надію, що книгарня «Сяйво» таки повернеться до рук її законного колективу:

– Я вірю в повернення колективу ТОВ «Книгарня «Сяйво» юридично обґрунтованого права на оренду приміщень книгарні «Сяйво», але це станеться зі зміною влади.

Громадський захисник ТОВ «Книгарня «Сяйво» Костянтин Клімашенко згадує, як це було:

– У вересні 2009 – лютому 2010 р. використовуючи корумповану аукціонну схему Шевченківської райради і суддей Господарського Суду, під егідою мера Києва Черновецького Л.М. його зятя депутата Київради В’ячеслава Супруненка, «молода команда» Дениса Комарницького, Олеся Довгого та Анатолія Чуба захопила приміщення по вул. Червоноармійській, 6 у м. Києві, яке законно і безперервно протягом десятків років орендувало ТОВ «Книгарня «Сяйво». Дійшло навіть до силового розбійного нападу організованою групою 19 лютого 2010 р. з нівеченням людей, захопленням особистих речей, обладнання і книжок Товариства на суму понад 5 млн. грн., труїнням людей газом, сутичкам з народними депутатами України, тощо.

 

Після того, як колектив ТОВ «Книгарня «Сяйво» виграв у 2011 році у судах різної підвідомчості низку справ (насамперед № 36/20) і повернув громадянам Києва вкрадене у 2009 р. через підпільний аукціон приміщення Книгарні по вул. Червоноармійській, 6,  воно знову було відібране у Товариства, яке є де юре єдиним законним орендарем цього приміщення (відповідно до науково-експертного висновку Ради науково-правових експертиз Інституту Держави і права ім. В.М. Корецького НАН України від 2.11.2011 р. № 126/155-е).

 

Схему нового захоплення у 2011 р. розробили і реалізували чиновники КМДА за вказівкою Голови КМДА Олександра Попова і участю його заступника – юриста Олександра Пузанова, його підлеглих та депутатів Київради, які перейшли під управління команди Попова з команди блока Черновецького.

 

В результаті чого:

– у приміщенні Книгарні по-вандальськи зруйновано історико-архітектурну частину (загальновідому «Ятку письменників»);

– без проектно-дозвільної документації здійснене перепланування приміщення, зроблений «окозамилювальний гламурний» ремонт;

– приміщення передано на баланс Київському центру сприяння розвитку рибного господарства, який перейменували у КП «Міський магазин» і який очолила колишній співробітник бази з прийому металобрухту – Волкова Л.О.;

– вкрадено і незаконно використовується торгівельний знак «Сяйво» на фасаді Приміщення;

– при шаленому дефіциті бюджету Києва 2011 р., з порушенням встановленої процедури, виділений за рахунок киян багатоміліонний кошт на закупівлю друкарської машини «Xerox», яка врешті-решт простоює, на ремонт приміщень, на формування статутного фонду КП «Міський магазин»;

– Олександром Поповим та його підлеглими широко розрекламована можливість друкувати будь-яку з мільйонів книжок, що знаходяться в пам’яті машини «Xerox», насправді виявилась пшиком – ця можливість стосується лише книжок, виданих понад 75 років тому в Америці, електронні версії яких знаходяться на сервері компанії Google.

– вчиняється тиск на суди для унеможливлення повного відновлення справедливості стосовно порушених прав ТОВ «Книгарня «Сяйво», підтверджених науково – експертним висновком вищого академічного закладу України в галузі права;

– у цей же час блокується розслідування кримінальної справи і повернення ТОВ «Книгарня «Сяйво» і окремим громадянам розбійницькі захоплених у них майна, документів, книжок, обладнання тощо на суму понад 5 млн. грн;

– розрекламовані заяви Олександра Попова і його заступників про працевлаштування усіх членів трудового колективу ТОВ «Книгарня «Сяйво» у КП «Міський магазин» виявились порожніми лицемірними обіцянками.

 Віктор Таранов

для «Друга Читача»