Брати Капранови: «Підсумок історії з Винничуком: це була вдала антипрезидентська провокація комуністів»

Скандал з віршем «Убий підараса», яким ознаменувався початок року, нарешті ущух. І можна підвести підсумки та спробувати з’ясувати, що насправді стоїть за звинуваченнями Юрія Винничука у порнографії.

Саме тому «ДЧ» звернувся по коментар до людей, які самі, того не бажаючи, стали першопричиною скандалу, а саме до організаторів «Ночі Еротичної Поезії» та видавців одноіменної збірки Братів Капранових.

«Історія з Винничуком закінчилася хеппі-ендом. Кожен отримав те, чого прагнув. Юрко – популярність, адже тільки на «ДЧ» його вірш прочитало понад 50 тисяч людей, а всього в неті це сотні тисяч, крім того одразу з’явився російський та кілька англійських перекладів. Про вірш писали російські та польські ЗМІ.

Леонід Грач отримав жадану відповідь з прокуратури, яка його, певно, задовольнила, тому що жодних наступних рухів чи заяв ми не бачимо.

Українці отримали нового героя, який не боїться влади і може сказати їй в обличчя все, що думає.

Преса отримала цілу купу солодких інформаційних приводів.

Єдиний, хто може скаржитися на підсумки кампанії – це той, хто не брав у ній участі, а саме – президент Янукович. Адже скандал з футболками «Спасибо жителям Донбаса…» стишився, люди почали забувати другу частину вірша, і тут раптом завдяки Грачу сакральне слово знову випливло з небуття. Якщо метою комуніста було саме це, то акцію можна вважати вдалою, ба навіть блискучою.

Скидається на те, що вся історія з брехливими звинуваченнями Винничука була не чим іншим, як вдалою антипрезидентською провокацією комуністів. Попри свій фактичний союз з регіоналами, комуністи ніколи не гребували можливістю всадити ніж під ребро, і це їхня стародавня традиція. Згадайте, чим закінчили всі, хто намагався створити союз з більшовиками – від есерів до Махна. Комуністи – це підлі і віроломні люди.

А проте треба зауважити, що порноскандал з Винничуком повернув нам іще один комуністичний феномен. А саме – стукача. Такий собі Володимир Бондаренко, що прийшов на «Ніч Еротичної Поезії» як глядач, настукав на поета у райком, а ті – в прокуратуру. Це було нормою тридцять років тому. І наша головна задача, щоб це не стало нормою завтра.»

  • Semyon

    А Украина ещё так и не освободилась от антисемитизма. Один Табачник испугал полусумашедшего Юрка так (солидное имя не правда ли сэр?) что он призвал на помощь Тараса!  
    Вот только с критикой бандитов от власти я абсолютно за.