Шевченківський лауреат Рутківський заснує власну премію для дитячої літератури

9 лютого назвали лауреатів Шевченківської премії. У напрямку «література» ними стали поет Петро Мідянка зі збіркою «Луйтра в небо» та дитячий письменник Володимир Рутківський.

Останній переміг з історичною трилогією «Джури». Її написав протягом 2007-2010 років.

«Це для мене велика несподіванка і радість. Досі не можу прийти до тями, – каже схвильованим голосом по телефону 74-річний письменник. – Адже претенденти були серйозні. Свої шанси оцінював відсотків на 40. Це премія для усієї дитячої літератури. Відома дитяча письменниця Зірка Мензатюк сказала: «Якщо премію дадуть Володимиру Рутківському, то це буде і моя премія». Тому ділю радість від перемоги зі всіма дитячими письменниками».

Рутківський подавав свою кандидатуру на отримання премії минулого року. Тоді переміг Василь Шкляр з романом «Чорний ворон».

«Мені передавали, що всередині комітету між членами журі була дуже важка боротьба, кому віддати перемогу – мені чи Шкляру. Безмовно, цього року теж була боротьба, бо кожен у комітеті має свої симпатії. Щоб взяти премію важливо бути наполегливим і неодноразово туди подаватися. Шевченківський лаурет поет Тарас Федюк якось гордо заявив: «Уявляєте, я з четвертої спроби її отримав». У мене це була друга спроба. Дітям завжди більше щастить і дитячій літературі теж», – розповів він.

Письменник живе у Одесі. Планує приїхати на офіційне вручення премії. Воно відбудеться 9 березня. Грошова нагорода складає 260 тис. грн.

«Зараз хочу лягти на тиждень до клініки поправити здоров’я, щоб приїхати у всеозброєнні. Якби був молодший на років 10-20, після отримання грошової нагороди поїхав би мандрувати. Хоч би подивився, що то воно таке за Канари. Але у моєму віці роз’їжджати не доводиться. Гроші покладу на депозит, а на відсотки засную свою премію з дитячої літератури. Це буде альтернатива премії Лесі Українки», – додав Рутківський.
Gazeta.ua