Петро Мідянка та Володимир Рутківський стали лауреатами Шевченківської премії – 2012

Сьогодні відбулося таємне голосування Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, яке визначило новоспечених лауреатів.

За інформацією видання «Дзеркало тижня», лауреатами премії в галузі літератури стали Петро Мідянка за збірку поезій 2010 року «Луйтра в небо» (представлений на здобуття премії Асоціацією українських письменників) і Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей «Джури» 2007-2010 рр. («Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», представлений від Держтелерадіо України).

У номінації «Літературознавство й мистецтвознавство» перемогла Тетяна Кара-Васильєва за книгу «Історія української вишивки».

У музичному напрямку лауреатом став композитор Віктор Степурко за псалмодійство Монологи віків для змішаного хору й соло інструментів (у семи частинах на канонічні тексти).

Премія в номінації «Образотворче мистецтво» була «виписана» найбільш дорогому художнику України – Анатолію Криволапу за цикл із 50 робіт Український мотив.

Премії в номінації «Концертно-виконавче мистецтво» й «Народне і декоративно-прикладне мистецтво» в цьому році не визначені.

Rionews.com.ua