Екс-міністр культури Вовкун вступився за «порнографію» Винничука

Якщо реагувати на мистецтво так, як це роблять в Україні, то варто було б спочатку засудити весь модернізм і всі напрямки мистецтва ХХ століття.

Про це заявив Gazeta.ua колишній міністр культури, режисер 54-річний Василь Вовкун.

«Якщо реагувати на мистецтво так, як це роблять в Україні, то варто було б спочатку засудити весь модернізм і всі напрямки мистецтва ХХ століття, – обурюється Вовкун. – Я не можу сказати, що сприймаю всіх художників та авторів, але це справа смаку. У 30-х роках був епатажний письменник-футурист Михайль Семенко, який закликав спалювати Шевченків «Кобзар». Його акт був футуристичним перформенсом. Італійський футуризм підтримував війни як чистилище. Теж крамола».

Коментуючи ситуацію з віршем Юрія Винничука «Убий пі…а», колишній міністр зазначив, що влада, переслідуючи автора, показує своє безкультур’я.

«Будучи міністром, я надсилав по 700 українських книжок у кожну бібліотеку Криму і східних областей. Якесь «Русскоє сообщество» прочитало «Польові дослідження українського сексу» Оксани Забужко. Казали, от яку літературу пропонує міністр. Врешті русскіє в Луганській області спалили моє чучело біля Шевченка. Мені писали — чому така література потрапила в бібліотеки, бо там є кака-слово й бека-слово? Якщо ми хочемо бути хуторянами, такими і залишимось. Весь світ вже давно пройшов революцію в мистецтві, ми ж не перші. Це ще раз говорить про те, що влада безкультурна. Хай письменники на цьому набирають рейтинги і краще продають свої книжки. Є коло людей, які дивляться порнофільми, читають  відповідну літературу. Навіть якби у Винничука було в текстах порно, у держави важіль один: підвищувати загальний рівень культури. Тоді порно не буде затребуване», – підкреслив Василь Вовкун.

Gazeta.ua

  • Olko Drach

    А чому слово нідарас друкують з крапочками у середині? Соромно себе? А, це така у нас сучасна цензура. Оце і є справжня порнографія. От, розсмішили! Дякую! Пробачте що слово дякую має в кінці дві дуже асоціативні буквочки;-)))