Новий Тичина

Двотомні “Вибрані твори” одного з найвизначніших поетів ХХ століття Павла Тичини вийшли друком у видавництві “Українська енциклопедія”. Видання випущено за програмою Українська книга на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Про це УКРІНФОРМ повідомили у прес-службі “Українська енциклопедія” ім.М.Бажана.

Співець революції і трудових звитяг п’ятирічок нині представлений своїми глибинними роздумами про філософські явища та соціальні проблеми, відкриттями у поетичній формі, які поставили Автора на чільне місце в європейському і світовому красному письменстві.

“Вибрані твори”, перша книга (1000 примірників, 608 сторінок) щойно вийшла у видавництві Українська енциклопедія імені М.П.Бажана – в серії “Бібліотека Української Літературної енциклопедії: вершини письменства. Цим виданням увінчується ювілейний рік одного з найвизначніших поетів 20 століття: у 2011 країна святкувала 120-річчя від дня народження Павла Тичини”, – пише прес-служба “УЕ”.

До першого тому увійшли вірші і поеми, які стали класичним набутком літератури: “Соняні кларнети”, “Плуг”, “Замість сонетів і октав”, “В космічному оркестрі”, “Вітер з України”, “Похорон друга” та інші. Базовим виданням для укладання розділів “Вірші” та “Поеми” стало зібрання творів П.Тичини у 12-ти томах і 15-ти книгах (1983-90). Включено також і знайдений після смерті поета цикл “Панахидні вірші”. Опрацьовано й літературно-критичні дослідження творчості поета, в тому числі сучасні, інформує читача прес-служба енциклопедії.

Компонування тому здійснено за хронологічним принципом, в основі якого – рік написання, першої публікації твору чи збірки.

Окремим розділом подано коментарі й науково-енциклопедичні, історико-літературні та текстологічні примітки до віршів та поем.

Ukrinform