Війна мов: польську мову втягнули в «розборки» російської з українською

У війну української та російської мов була втягнута також польська. Про це написали журналісти в польському виданні Rzeczpospolita. Вони пишуть, що все почалося з плакатів у соцмережі Facebook з написами «Вивчаємо україн … вибачте, польську мову» і «Вивчаємо московський діалект польської мови».

На думку львівського публіциста Антона Борковського, інтернет все частіше використовується як інструмент дезінформаційної війни проти України. «Це нове явище в нашій політиці. У мережі з’являється все більше коментарів найнятих експертів, які роблять абсурдні заяви на тему історії України або належного «місця українців» в Європі та світі», – пояснив він Rzeczpospolita, підкресливши, що в ці ігри почали втягувати Польщу й поляків.

«А перевірити, чиї це теорії – справжніх чи лже-експертів – неможливо, бо автор розміщуваної інформації часто залишається анонімним», – додає Борковський.

До коментарів експертів і псевдоекспертів додаються й інші матеріали. Наприклад, на YouTube можна подивитися фільм «Правда про походження української мови». У фільмі йдеться, що назву «Україна» вигадали поляки, оскільки ці землі називали «малоросійськими». Також поляки вигадали релігійних колаборантів – уніатів, а самих українців вигадав австро-угорський Генштаб під час Першої світової війни, щоб відокремити частину російських земель від Росії. Українську мову створив Михайло Грушевський.

У статті зазначається, що українські філологи та історики дотримуються різних думок з приводу походження української мови.

«На російськомовному сході України, в Донбасі, в Криму та Одесі, з’являється багато книг і журналів з тезами, що українська мова – це сільський діалект російської мови або результат впливу польської мови на російську. Так можна було писати в XIX столітті, але не зараз, коли ми вивчили історію цих трьох мов – української, польської та російської. Серйозні люди не бачать тут місця для дискусії. Однак потрібно визнати, що проблеми з українською мовою в Україні залишаються: вона слабо охороняється, а політика нинішньої влади в цьому напрямку нейтральна або ворожа», – коментує філософ, академік НАНУ Мирослав Попович.
Gazeta.ua

 • Библиотека ХГУПТ

  Украинский язык зародился после окупации Польшей малоросийских земель и представляет из себя смесь польского и русского языков. Это исторический факт и обсуждать тут действительно нечего.

  • Ага, а ще поляки свого часу окупувували разом з Австро-Угорщиною Курську і Вороніжську області, вже мовчу про Кубань. Жгітє, таваріщ із Харькава!

  • Ginger

   ага, безапеляційність – це ваше усе.

 • А що тоді робити з білорусами? Їх хто придумав? Теж поляки?

 • Lu

  Менше про це говорять, менше скандалів… Нащо розводити ворожнечу?