Міністр оприлюднив причину звільнення директорів музеїв, а Слабошпицький поспівчував Дмитру Стусу, новому директору музею Шевченка

Міністр культури Михайло Кулиняк причиною звільнення директорів п’яти столичних та кількох регіональних музеїв називає результати заслуховувань їхніх керівників.

«Хтось пройшов його успішно, хтось гірше, – каже міністр. – Є директори, які відстали від ритму життя. Для нас головне, щоб музеї розвивалися. Кожне нове призначення сприймають по-різному. Дмитра Стуса на посаді нового директора музею Тараса Шевченка усі сприйняли дуже позитивно. Дмитро ніколи не був чиновником. Тому ніхто не може закидати, що міністерство працевлаштовує колишніх держслужбовців. На посади директорів вибираємо людей із музейного середовища і тих, хто розуміє специфіку роботи».

Нагадаємо, що минулого тижня міністр культури звільнив керівників Національного заповідника «Софія Київська», Національного музею народної архітектури і побуту України, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного художнього музею та Національного музею Тараса Шевченка.

Михайло Слабошпицький, видавець і літературознавець, вважає, що Стус для музейної роботи «абсолютний неофіт».

«Таким чином установи культури зачищають від українських людей. Кращі чи гірші, але це були українські інтелігенти, яким не байдужа українська культура. На їх місця ставлять лояльних до режиму. Зараз – як після Жовтневої соціалістичної революції –  на верхівки призначають людей, які не мають жодного уявлення про галузь, в яку їх кидають. Дуже добре ставлюся до Дмитра Стуса,  він є прекрасним літературознавцем. Але не вважаю його шевченкознавцем, не знаю, який з нього управлінець. Це ж колосальний підрозділ, треба мати успішний менеджерський досвід, щоб очолювати цю посаду. У цьому розумінні Стус абсолютний неофіт. Співчуваю йому, що погодився на це. Сергій Гальченко міг би зайняти цю посаду, директор Інституту літератури Микола Сулима, але не Дмитро Стус. Не вірю, що це на краще», – зазначив видавець Михайло Слабошпицький.

За матеріалами Gazeta.ua