Український звір №3 проти літературного героя на ім’я Чебурашка

У Господарському суді АРК розглядають суперечку між російською і кримською фірмами із виготовлення плюшевих іграшок.

Росіяни вимагають від кримчан припинити випуск серії іграшок, які нібито нагадують Чебурашку, і наполягають на знищенні вже виготовленої продукції, повідомляє «Сегодня».

На думку позивача, порушено його авторські права, придбані у фільмофонду студії «Союзмультфільм».

Ця організація у 2009-ому році підписала контракт на виробництво іграшкових персонажів радянських мультфільмів з компанією Fansy Toys. До її структури входять як пред’явник претензій, так і білоруське і українське відділення.

Євпаторійці у свою чергу наполягають: у них немає ніякого Чебурашки. Їх м’яка «підсудна» іграшка, схожа на лемура, запатентована як «Звір № 3».

 

На думку керівника підприємства Сергія Іпполітова, мова йде про недобросовісну конкуренцію – російська сторона намагається витіснити їх з ринку: «Просто наш товар якісніший і дешевший. Нас тут всі знають і люблять. А росіяни завозять сюди товар, виготовлений у Китаї. Багато судових засідань пройшли без нас – ми про них не знали. У справі є нестиковки: їхня компанія в суд не представила оригінали своїх документів – за адресою, вказаною у позові, вони не розташовані».

Утім, і в Росії і досі не відомо, хто ж насправді є «батьком» Чебурашки. Одні підтримують дитячого письменника Едуарда Успенського, в книзі якого і з’явився персонаж, інші ж вважають, що ідея належить художнику-аніматору Леоніду Шварцману. Саме він створив всіх героїв мультиплікаційних стрічок про Чебурашку.

Українська правда