Стартують мистецько-просвітницькі вечірки на честь письменників

Зображення: happywomanway.blogspot.com

 

28 січня в Національній Спілці Письменників України (вул. Банкова, 2) та 29 січня в музеї Івана Гончара (вул. Лаврська, 19) відбудуться мистецько-просвітницькі вечірки «Видатні українці. Січень», які розпочнуть щомісячні вшанування видатних українських діячів у рамках проетку «Видатні українці». Початок концертів о 17:00.

28 січня буде вшановано видатних українських поетів Василя Стуса, Володимира Сосюру, Василя Симоненка, письменника Юрія Горліса-Горського та легендарного винахідника і суспільно-політичного діяча Левка Мацієвича. На заході також буде відзначено Акт Злуки 1919 року.

29 січня буде вшановано хранителів української традиції Володимира Антоновича, Павла Чубинського та Івана Гончара, який, до речі, є засновником національного центру народної культури, а також мецената Платона Симиренка та художниці Марії Приймаченко. На завершення заходу будуть вшановані герої бою під Крутами 1918 року.

Вечірки являтимуть собою не лише підбірку цікавих лекцій та доповідей із залученням до них провідних істориків, журналістів та громадських діячів, які спеціалізуються на відповідній темі, а й включатимуть також виступи відомих українських музикантів, які в своїй творчості пропагують українську традицію: Тараса Компаніченка, Сергія Василюка та ін.

Головна мета проекту привернення уваги громадськості, насамперед молоді, до діяльності видатних українців, які народилися в січні та до найвизначніших січневих роковин в історії України. Девіз проекту «якщо любиш — вивчай!».