«Лексикон інтимних міст» Андруховича номіновано на антипремію «Золота булька»

Експерти рейтингу «ЛітАкцент року — 2011»: Ярина Цимбал, Григорій Гусейнов, Євген Нахлік, Володимир Панченко, Євгенія Кононенко, Тетяна Трофименко

Експерти рейтингу «ЛітАкцент року – 2011» визначили книжки-лідери четвертого кварталу 2011 року. Про це повідомляє портал ЛітАкцент. Претендентом на єдину в Україні антипремію «Золота булька», яка через це є найбільш інтригуючою, цілком несподівано для читачів став патріарх Бу-Ба-Бу Юрій Андрухович. Наводимо повний список номінантів.

 

Номінація «Художня література»
Єшкілєв Володимир. Побачити Алькор. – Х.: Фоліо

У новому романі Володимира Єшкілєва детективний сюжет поєднано з широкою панорамою життя таємних орденів сучасної України. Історія про тих, кому випало побачити Алькор, починається з того, що на розташований у лісовому масиві під Києвом масонський Храм нападають невідомі зловмисники…

Номінація «Літературознавство»
Мельник Оксана. Модерністський феномен Михайла Яцкова: канон та інтерпретація. – Київ: Наукова думка

У праці здійснено комплексне дослідження творчості М. Яцкова як цілісного модерністського феномену в українському та зарубіжному літературному контексті, синхронному й діахронному. Синтезовано й розкрито дві взаємовизначальні царини в його прозі, що лежать у площині модерністського канону: концепти, образи й мотиви, базові для суб’єктивної онтології письменника (з її антропологізмом та метафізичністю), і пошуки нової комунікації (вербалізація станів мовчання персонажів та ситуацій тиші, звернення до взаємодії літератури із суміжними мистецтвами – музикою, танцем, малярством, скульптурою).

Омельчук Олеся. Літературні ідеали українського вістниківства (1922-1939). Київ: Смолоскип

У монографії досліджується літературна критика, художні твори, культурологічні розробки представників українського вістниківського кола: Д. Донцова, Є. Маланюка, І. Гончаренка, Ю. Клена, Ю. Липи, Л. Мосендза, Д. Віконської, Н. Ґеркен-Русової, О. Теліги, Р. Єндика, Л. Луціва та ін.  Авторка простежує взаємодію вістниківських ідей з різними естетичними та ідеологічними парадигмами першої половини XX ст.

Філоненко Софія. Масова література в Україні: дискурс, ґендер, жанр. — Донецьк: Лондон

Людмила Таран в інтерв’ю – про книгу Філоненко: «Масова література в Україні» – надзвичайно цікава книжка! Авторка спеціально відстежила й проаналізувала  цей сектор українського книжкового репертуару. Виявляється, у нас представлені майже всі піджанри: бойовики, авантюрно-детективні романи, ретро-, історичні, готичні детективи, воєнно-історичні, кримінальні пригодницькі романи, медичні, психологічні трилери, феміністичні неонуари і ще далеко не все назване… Отож, із незалежністю у нас багато що тільки-но розпочалося – як мовиться, із чистого аркуша».

Номінація «Золота булька»
Андрухович Юрій. Лексикон інтимних міст. – Чернівці: Meridian Czernowitz

Юрій Андрухович: «Така книжка є однією зі спроб не забувати ці міста, не забувати, де ступала твоя нога, щось таке, що відбувалося, а якби ти потім його не записав, воно зникло б назавжди і просто б разом із тобою».

Нагадаємо, що серед номінантів на «Золоту бульку-2011» – роман Марії Матіос «Армагедон уже відбувся», книга Олеся Ільченка «Моя кохана К’яра»,  а також твір Ірен Роздобудько «Мандрівки без сенсу й моралі». Тож, залишається дочекатися підсумків року.

Фото: ЛітАкцент.

Друг читача