У Facebook розіграли п’єсу – глядачі трохи кашляли і голосували за весільні сукні

У мережі Facebook відбулася прем’єра п’єси за романом Теодора Фонтане «Еффі Бріст». Організатори стверджують, ніби це перша театральна постановка в соціальній мережі, але раніше такий експеримент вже проводили в Twitter.

Популярний роман, що вважається запізнілою класикою німецького реалізму, вперше побачив світ як окреме видання в 1895 році. Для онлайн-сцени його адаптував берлінський Театр імені Максима Горького.

П’єса розігрувалася на Facebook-сторінці закладу у вигляді оновлень статусу, додавань фото і записів різних персонажів на «стіні». Користувачі з хвилюванням стежили за тим, як благородна дама відважується на адюльтер і страждає не гірше Анни Кареніної або Емми Боварі. «Були раді спробувати щось нове і дізналися багато цікавого про те, як у нашому ремеслі може стати в нагоді Інтернет», – повідомляють з театру.

Без інтерактиву не обійшлося. Наприклад, аудиторію просили голосувати за весільні сукні та допомогти у складанні любовного листа. Коли на «стіні» з’являлися несвоєчасні повідомлення про напади кашлю, модератор і оповідач, прозоро зашифрований як Тео фон Тейн, закликав «зал» до тиші.

У відповідній групі зареєструвалися близько 1 200 осіб. О восьмій вечора призначеного дня групу закрили. Організатори відзначають, що глядачі вели себе добре, були уважними та мовчали, коли треба було мовчати. Інші охочі дивилися п’єсу, не перебуваючи в «залі», – немов по телевізору.

Онлайн-постановка була організована напередодні вистави, яка пройшла на більш традиційних підмостках в цю суботу.

Gazeta.ua