Російський письменник називає себе “руським” та шукає поховання чернігівських князів

Зображення: pic.php

На зустрічі в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відомий російський письменник Юрій Сбітнєв розповів, як біля Спаського собору Чернігова ведеться сканування території для виявлення князівських поховань.

“Оскільки у Москві будується храм благовірного князя Ігоря Чернігівського, то й постало питання про мощі цього святого. Навть у канцелярії патріарха московського були впевнені, що ці мощі є. Насправді ж вони в землі. І відомо точно, що біля Спаського собору Чернігова”, — розповів Юрій Сбітнєв.

Тому “Балтійська будівельна компанія”, яка будує собор у Москві, профінансувала біолокацію території у Чернігові сучасною технікою.

Роботи уже проведені 19 грудня, а через тиждень буде картина поховань, ходів та іншої підземної інфраструктури на площі в два кілометри навколо собору. Відкриттів може бути багато, адже від часів князя Мстислава Хороброго тут поховано щонайменше семеро князів.

“На Заході Європи повно пам’ятників їхнім Карлам та Брунгільдам, а в нас лежать може півтора десятка князів, а ми навіть імен їх не знаємо”, — обурився письменник, який зве себе не “російським”, а “руським”.

Еxpres.ua