15 січня відбудеться прем’єра серіалу про Достоєвського

У неділю, 15 січня, о 12:35 на “Інтері” відбудеться прем’єра серіалу “Достоєвський”, режисер – Володимир Хотиненко, у ролі геніального письменника знявся актор Євген Миронов. Також у ролях Чулпан Хаматова, Дмитро Пєвцов, Олександр Домогаров, Дар’я Мороз, Ліза Арзамасова, Володимир Симонов.

15 січня буде показано всі сім серій картини.

Телесеріал “Достоєвський” охоплює досить великий період життя Федора Михайловича – з моменту розгрому гуртка петрашевців (грудень 1849 року) до написання “Братів Карамазових” (1879 року). За цей час у житті Достоєвського відбулася безліч драматичних подій – заслання в Сибір, закордонний роман з Аполлінарією Сусловою, смерть від сухоти першої дружини Марії Ісаєвої, співробітництво з декількома журналами, зустріч із Ганною Сніткіною, смерть сина Альоші…

Достоєвський у новому багатосерійному фільмі Володимира Хотиненка стане живою, жагучою, люблячою, ревнивою, думаючою, радіючою і страждаючою  людиною.
Євген Миронов, актор, виконавець головної ролі Федора Михайловича Достоєвського: “У цій картині йде розповідь не про муки творчості, а про муки життєві, що спонукали Достоєвського творити. Його життя було крутішим за будь-який роман. Без цього не обійтися, але мені не хотілося, щоб ці події мали вигляд світської хроніки. Ми з режисером Володимиром Хотиненком у ході зйомок увесь час “дописували”, правили перший сценарій. Я дуже довго всередині себе шукав характер Федора Михайловича. Він же настільки різноманітний, як ртуть, поєднує в собі всі свої образи – і Раскольникова, і папаші Карамазова, і Рогожина. Якийсь художник видивляється навколо себе своїх персонажів, а герої Достоєвського, насамперед, були всередині нього самого.”

Володимир Хотиненко, режисер: “Я не одразу побачив у Миронові Достоєвського, тому що я досить довго для себе визначав, яким я його бачу. Я не маю на увазі портретну подібність. Цього можна домогтися від кого завгодно. Мені важливо було зрозуміти, яким по суті повинен бути Федір Михайлович. І пробувалися дуже гарні актори. Але поки не з’явився Женя, я так і метався. Просто спочатку він мені здавався занадто молодим, адже потрібно було грати Достоєвського з юних років до старості. Але ми з Женею в буквальному значенні проб не робили, не грали жодних сцен. Ми досить ретельно підібрали йому костюм і зробили дві фотографії. Одну – періоду заслання, де Достоєвському 30 з лишком,й іншу – класичну імітацію картини кисті Перова, уже в повному гримі. Ми працювали з картинками: і з портретом, і з фотографією. Звідти можна було багато матеріалу витягнути… Ми, таким чином, займалися вивченням характеру людини, а не цитували портретну подібність. В результаті одержали дві фотографії, після яких я зрозумів, що Женя – це саме те, що мені потрібно”.

Чулпан Хаматова, акторка, виконавиця головної ролі Марії Дмитрівни Ісаєвої: “Марія Ісаєва – не фатальна жінка, а хвора, із численними комплексами. Мені було цікаво будувати її образ у ракурсі життя Достоєвського. Насамперед, у своїй роботі над роллю я відштовхувалася від Федора Михайловича, як від художника, що живе у світі справжніх стосунків із цією жінкою. Подумки накреслила для себе схему цих стосунків з його боку: каторга, пасинок, гроші. Про саму Марію Дмитрівну Ісаєву мало що відомо, є тільки спогади очевидців, листи Достоєвського братові, особиста переписка Ісаєвої і Федора Михайловича. Я визначила свою героїню, як “ціпок у колесі”, що вганяє Достоєвського в стан неможливості нормально жити і творити.  Моя героїня чимось нагадує бабу з казки Пушкіна про золоту рибку. Ісаєва в дусі пушкінської баби могла б сказати, причому вголос, що чоловіка-письменника їй мало, Петербурга – мало, грошей – мало, любові – мало… Вона увесь час провокувала Достоєвського на пошуки чогось іншого, чого вимагала її хвора натура. І в такому песимістичному, найчастіше темному і хворобливому відчутті життя Марія Дмитрівна зруйнувала саму себе і частково Федора Михайловича”.