Польський інститут розказав про плани щодо українських і польських письменників на Євро-2012

 

У 2012 році в Польський інститут планує здійснити проект з віршами поляків і українців у метро, але вже англійською мовою, а також провести футбольний турнір між письменниками і показати вуличний театр.

 

На запитання про те, чого очікувати від українських і польських митців з нагоди проведення турніру ЄВРО-2012, відповідав директор Польського інституту в Україні Ярослав Ґодун:
– Нам треба подивитись на футбольний Євро-турнір як на можливість показати польську та українську держави, їхні історію, культуру, модерне мистецтво і мистецтво традиційне. Думок та ідей в Україні та Польщі з цього приводу є багато:  ми пропонуємо зробити проект «Вірші у метро» вдруге (перший раз у рамках «I, Culture» його втілено у київському метро), а тепер хочемо, щоб він був польсько-українським. Тобто, хочемо залучити польських та українських поетів і їхню поезію перекласти  англійською мовою,  щоб твори стали доступними іноземцям, які приїдуть до Києва чи Харкова. Чому до Харкова? Тому що уже починаємо переговори з харківською владою, щоб на станціях метро цього міста розмістити на стінах сучасну українську та польську поезію.

На турнірі Євро нашу культуру треба показати у просторі міста, бо футбольний турнір приймають саме міста у Польщі та в Україні. Тож ми, серед іншого, намагатимемось показати вуличний театр, шукаємо в Україні й Польщі такі «мобільні трупи» і театральні постановки, які можна показувати на вулицях, – досвід маємо, здійснюючи програму «Я, Культура».

Разом з українськими друзями Сергієм Жаданом та Юрієм Андруховичем хочемо зробити футбольну команду письменників, вони проведуть товариські футбольні матчі із літературними збірними Польщі та України. Окрім справжньої спортивної гри, вони зустрінуться з читачами і прочитають їм свої нові твори…

 

За матеріалами Радіо “Свобода”