У Києві виселятимуть бібліотеку, що в центрі міста

У жовтні цього року почався процес ліквідації центральної бібліотеки Шевченківського району імені Є.Плужника на вулиці Прорізній, 15. Про це нещодавно повідомив у своєму блозі голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець.

Як зазначає чиновник, площа бібліотеки разом з фондосховищем і читальним залом становить 317 м ².

Таку інформацію голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець отримав від Центральної публічної бібліотеки імені Лесі Українки, філією якої є бібліотека ім. Плужника.

“Це не перший випадок, коли влада намагається виселити бібліотеку з займаних приміщень. Нагадую, нещодавно заради розміщення амбулаторії бібліотеку сімейного читання Чапаєвка у Голосіївському районі виселили в фойє школи. Сьогодні виникла загроза виселення бібліотеки в самому центрі міста, тому що на приміщення претендують держслужбовці “, – підкреслив Бригинець.

За наданою самою бібліотекою інформацією Національне агентство України з питань державної служби планує розмістити в приміщенні бібліотеки ім. Плужника Інформаційно-ресурсний центр з питань адміністративної реформи.

Голова комісії звернувся до голови КМДА Олександру Попову з проханням не допустити виселення бібліотеки з займаного приміщення, оскільки виселення і перепрофілювання бібліотек заборонено Постановою Верховної Ради України “Про введення мораторію на виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книжкових магазинів, підприємств із розповсюдження книг та преси “.

“Кореспондент”