Критик Славінська пише рецензії на книги, які не читає? ВВС відповідає «Фоліо», що це не вплинуло на вибір журі літпремії (оновлено)

Ірина Славінська. Фото: platfor.ma

ВВС Україна не погоджується із твердженням директора видавництва «Фоліо» про те, що результати конкурсу «Книга року ВВС – 2011» є нелегітимними, бо рецензія Ірини Славінської, у якій були неточності та помилки,  була розрахована на читачів, а не на членів журі.

У своїй заяві пан Красовицький стверджує, що рецензія (на сайті тепер – зредагований варіант) на книгу Євгена Положія «Одіссея», опублікована на сайті ВВС Україна, є «неправдивою», а її автор, Ірина Славінська, «книгу не читала взагалі». «Виникає питання, чи читали члени журі всі інші книги конкурсу, чи рішення було ухвалене на основі рецензій в пресі», – йдеться у заяві директора видавництва «Фоліо».

Ірина Славінська, член журі «Книга року ВВС – 2011», яка написала рецензію на книгу Євгена Положія «Одіссея», каже, що інцидент з автором був вичерпаний ще до оголошення переможців «Книги року ВВС – 2011».

«Перед автором, Євгеном Положієм, я вже вибачалася неодноразово, говорить Славінська. – Ми з ним уже давно ведемо листування, де він мені по пунктах вказав, де саме були помилки. Тобто, зі свого боку я можу лише додатково вибачитися перед Олександром Красовицьким».

«Я визнаю, що в рецензії були неточності, і ці неточності допущені винятково через мій недогляд. З них частина – механічні, частина – з незнання. Але щойно я усвідомила помилковість одного речення, воно було виправлене. Ці помилки я визнаю, і готова за них вибачитися перед видавцем, а перед автором, Євгеном Положієм, я вже вибачалася неодноразово. Ми з ним уже давно ведемо листування, де він мені по пунктах вказав, де саме були помилки. Тобто, зі свого боку я можу лише додатково вибачитися перед Олександром Красовицьким», – заявила Ірина Славінська.

Координатор журі «Книги року ВВС – 2011» Світлана Пиркало наголошує на тому, що рецензії, опубліковані на сайті bbc.ua, розраховані на читачів ВВС Україна і не мають відношення до процесу визначення фіналістів та переможця. Вона також наголосила, що причина, з якої книга Євгена Положія не потрапила до фіналістів та не перемогла, ніяк не стосується рецензії.

Нагадаємо, що це не перша заява ВВС, пов’язана з членом журі Іриною Славінською. Раніше через Славінську вибула з довгого списку «Книга року ВВС – 2011» Анна Герман із книгою «Червона Атлантида».

 

За матеріалами ВВС

 

Після публікації на «ДЧ» з редакцією зв’язалася координатор конкурсу «Книжка Року ВВС» Світлана Пиркало і запевнила, що інформація про те, що Ірина Славінська не читала книжку Євгена Положія є неправдивою. Вона особисто розмовляла з Іриною про цю книжку і може запевнити, що помилки у рецензії викликані зовсім іншими причинами. Світлана Пиркало погоджується з висновком експертів про те, що ця книжка не заслуговує на те, щоб опинитися у п’ятірці фіналістів.